Опис герба

Щит розділений на три частини перев´яззю (скошений ) зліва. В першому зеленому полі три золотих бруси один над іншим, зменшені за розміром від верхнього до нижнього; друге срібне поле – перев´язь, обтяжене трьома синіми квітками льону; в третьому червоному полі фрагмент давньої дерев´яної фортеці з баштою і закритими воротами.
Щит обрамлений декоративним картушем у вигляді вікна із листків дуба і пшеничного колосся, обвитого синьо – жовтою стрічкою. Над щитом декоративний бароковий візерунок, в центрі якого золотий лавровий вінок, обтяжений золотою книгою з хрестом. У підніжжі щита вплетені у вінок два кетяги калини.

Срібна перев´язь – символізує річку Здвиж, яка пересікає територію району.
Квіти льону - символ Поліського краю, де найбільше культивують цю рослину і символ трьох міст – фортець, що берегли Київ – Вручний (Овруч), Іскоростень (Коростень) і Здвиженськ.
Книга - символ високої культури і високої релігії. Як джерело мудрості Одкровення є «священною книгою».
Книга – емблема просвітництва, знання, освіти. Зображення книги на деяких старих гербах – пряме зображення Святого письма – Біблії, Корану, Талмуда, Тори, та ін., емблема святої книги.
В даному гербі у неї це ж значення – Біблія перекладена на українську мову, уславленим земляком, уродженцем Брусилова, видатним українським релігійним і культурним діячем Іваном Огієнком.

Символіка герба:

ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР – символ достатку, надії, свободи, радості і процвітання, в даному гербі - символ розкішних лісів, які розкинулися на Брусилівщині.
ЧЕРВОНИЙ КОЛІР – символ любові, мужності, сміливості, славетного історичного минулого.
ЗОЛОТО – символ християнських добродіянь: віри, справедливості, милосердя і смиренності та світських якостей: могутності, знатності, постійності і багатства.
СРІБЛО – символізує чистоту, невинність, благородство, відвертість і чесність.
ЗОЛОТІ (балки) БРУСИ – складники класичного гербового знаку «корчак», в даному гербі символізують бруси, які в історичну давнину заготовляли в даній місцині, що і відбили у її назві.
ЗОЛОТА ФОРТЕЦЯ – символ давнього городища, яке передувало появі міста Здвиженська, майбутнього Брусилова, центру теперішнього Брусилівського району.