Корисні поради для відновлення режиму сну

Порушення сну є причиною зниження енергії, більшої втомлюваності, слабкості м'язів, дратівливості, зниження денної активності та працездатності, труднощів із зосередженням уваги. Отож, що погіршує сон та як відновити режим сну розберемо в рубриці “Поради від психолога”. Якщо безсоння триває 3 місяці, воно вважається хронічним. У цьому випадку варто звернутися до фахівця - сімейного лікаря, невролога, лікаря-психіатра.    Вплив на сон мають: - хропіння, - знеболюючі, антидепресанти, снодійні та протисудомні засоби, - незручні ліжко та/або подушка, - черепно-мозкова травма.     Що ж погіршує ваш стан: - денна дрімота ускладнює засинання ввечері, - не варто виконувати інтенсивні фізичні вправи за годину до сну, - знеболювальні можуть викликати сонливість, але й можуть порушувати цикли сну, - алкоголь може розслабляти  та викликати сонливість, але насправді він перешкоджає глибокому сну - ви не відпочиваєте та не висипаєтесь, - після обіду не варто вживати кофеїн (кава, енергетичні напої тощо), - куріння може розслабляти, проте нікотин швидко виводиться з крові - і знову зростає дратівливість і збудження.     Щоб налагодити регулярний сон і внутрішній годинник, вам потрібно створити у мозку зв'язок між часом, середовищем сну і швидким засинанням. Для цього на картинці зображено поради.

Життя продовжується незалежно від віку

Людина може бути щасливою у будь-якому віці. Чи то 60, 80 або навіть 100 років. Все залежить від того, наскільки трепетно ставляться до неї рідні та близькі люди, наскільки часто відвідують, виявляють свою турботу та увагу, дарують своє тепло та любов.