Ніхто не забутий...

Дата: 11.05.2019 11:34

Минають роки, пливуть дні за днями… Та є один день, який ніколи не буде стертий із пам’яті нашого народу. Це 9 травня 1945 року– дата, яка проголосила визволення Європи від нацистських загарбників і перемогу усього людства над злом війни. Минуло 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, коли прийшов довгожданий, вистражданий мир, оплачений дорогою ціною крові і сліз. Цього дня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні обеліски, і скромні пам’ятники. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих- незабутній. І в Брусилові біля обеліска Слави, що в центрі селища, та біля пам’ятника загиблим воїнам на кладовищі,  на Рубежі мужності біля Осівець та коло пам’ятників періоду Другої світової війни по всій Брусилівщині були проведені мітинги по вшануванню полеглих героїв та наших дідів і батьків, синів і дочок України, які спільно з народами Європи перемогли фашистів  і подарували нам довгоочікуваний мир. Ми з вдячністю згадуємо в цей день солдатських матерів і вдів, партизанів і підпільників, дітей війни і всіх, хто наближав день перемоги. На мітингу в селищі виступили перший заступник голови Брусилівської райдержадміністрації Ненюк О.О., секретар Брусилівської селищної ради Вололошенко А.А., голова  районної організації  ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів Кучеренко В.В., голова Брусилівської районної ради Рафальська Н.А. та голова районної організації ветеранів війни і праці Гаєвський М.І., які у своїх виступах зазначали, що День пам’яті полеглих у Другій світовій війні - це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Пам'ять  загиблих в роки війни вшанували хвилиною мовчання, а пісня «Степом» у виконанні народного вокального ансамблю «Чарівниця» була відгомоном людського горя тієї страшної війни.  Поминальна панахида, яку провів благочинний Православної церкви України, настоятель Свято-Воскресенської церкви Брусилова отець Олег є даниною пам’яті загиблих в роки війни та померлим від ран наших земляків. Мало залишилось учасників  подій 1941-1945 років, і ми всі щиро вдячні їм за перемогу над нацизмом. Доземний уклін вам, шановні ветерани війни, ви  заслужили на безсмертя  і на вдячну пам’ять від нащадків, на їх тепло і повагу.  Наш уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував Батьківщину- звучало у виступах школярів Брусилівської ЗОШ №1 та Брусилівської гімназії імені Г.Готовчиця. Наш обов’язок- бути гідними  життєвого подвигу учасників Другої світової війни, утверджуючи мир, злагоду та суспільну гармонію на рідній українській землі. Ми хочемо миру для всіх, нам не треба війна, «щоб пшеничні поля колосилися і родити земля не втомилася. Щоби діти малі мирно гралися і страшної війни не боялися! Щоби радість була в домі кожному, щоб знайшов кожен суть в слові Божому. І щоб пісня пливла Україною - неподіленою, єдиною!»- повторювали разом із учнем Брусилівської ЗОШ Владиславом Жураховським всі присутні на мітингу.

Т.Івасенко, методист СБК