Відповідно до указу Президента України № 945/2006 року від 10.11. 2006 року 14 грудня щороку відзначається як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС. За традицією керівники органів влади і учасники ліквідації аварії на ЧАЕС Брусилівщини зібралися біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської трагедії», поклали квіти і вшанували хвилиною всіх, хто пожертвував своїм життям і здоров’ям заради майбутнього України. На зустрічі були вручені ювілейні медалі 15 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Брусилівщини, які, виконуючи громадянський обов’язок, у 1986-1987 роках працювали в екстремальних умовах біля зруйнованого 4-го реактора та в 30-ти кілометровій зоні за відрядженнями своїх організацій та військкоматів.

А далі відбулося засідання «круглого столу», на якому Брусилівський селищний голова Габенець В.В, голова районної ради Рафальська Н.А. та перший заступник голови райдержадміністрації Ненюк О.О. ознайомили із здобутками у 2018 році та проблемами, які потребують нагального вирішення для поліпшення соціально-побутових питань всіх жителів Брусилівського району. На запитання щодо субсидій, пільгового медичного забезпечення, оздоровлення та заміни посвідчень ліквідаторам 1-ї категорії відповідали начальник управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Майструк А.Г. та керівники структурних підрозділів управління Кондратенко Н.М. та Фещенко В.А.. Чимало нарікань, як завжди, прозвучало щодо видачі рецептів  і отримання пільгових ліків, тому що ніде, ні в якому законодавстві не встановлено обмежень на кількість ліків для кожного пільговика. А  кожного місяця, за реєстром, можна побачити одні і ті ж прізвища- і це викликає справедливі обурення від всіх, хто навіть раз у рік не має можливості скористатись своїм правом на отримання «чорнобильських» медикаментів, і звертається із скаргами в різні органи влади встановити якійсь ліміт на кожну людину 1-2-ої категорії. І це питання було запропоновано знову контролювати нашій громадській організації, а яким чином це зробити, ще потрібно буде обговорити членам «Союз Чорнобиль». В ході зустрічі обговорювалися і інші питання діяльності громадських організацій, а також було прийнято звернення до Брусилівської районної і селищної рад, Брусилівської райдержадміністрації щодо недопущення підвищення цін на газ для населення.

Г.Андреєва, голова районної організації «Союз Чорнобиль»