Нещодавно виконкомом Брусилівської селищної ради було прийнято рішення про створення краєзнавчих світлиць при клубних закладах та бібліотеках-філіалах КЗ «Брусилівська центральна бібліотека ім. Г.М. Ткаченка» в населених пунктах Брусилівської селищної ради.

Краєзнавчі світлиці при закладах культури Брусилівської селищної ради є підрозділом закладів культури і призначені для збирання, зберігання та експонування історичної, культурно-мистецької спадщини населених пунктів Брусилівської селищної ради: предметів побуту, знарядь праці, давнього народного одягу, посуду, вишивки, виробів із дерева.

Краєзнавчі світлиці містять куточки або стенди присвячені відомим уродженцям відповідного населеного пункту «Гордість нашого села», папки зі старими світлинами, газетними публікаціями про історичні події та особистостей населеного пункту, проведення народознавчих свят, екскурсій та виховних годин.

Першими взялися до роботи і вже мають гарні результати керівники закладів культури та керівники бібліотек-філіалів Брусилівської центральної бібліотеки ім. Г.М. Ткаченка  у таких селах: Хомутець, Озера, Скочище, Биків, Лазарівка.

Людське безсмертя з роду і до роду

Увись росте з коріння родоводу,

І тільки той, у кого серце чуле,

Хто знає, береже минуле

І вміє шанувать сучасне,

Лиш той майбутнє

Вивершить прекрасне!

Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій зросла. Щоби по-справжньому любити рідний край, своє село, необхідно добре знати його мову, історію, культуру. Саме тому кожен виріб розміщений у краєзнавчих світлицях має свою цінність, свою оригінальність, вишуканість і красу.

Чоловічі сорочки, жіночі блузи, національні святкові костюми, ікони, рушники, серветки, скатертини – все це ви зможете побачити, завітавши до краєзнавчих світлиць у вище зазначених селах нашої громади. Поспішайте помилуватися чарівністю неперевершеної вишивки. Завдяки матеріалам представленим  працівниками культури пізнаємо кожен  куточок нашого Брусилівського краю.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ С.СКОЧИЩЕ

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ С. ОЗЕРА